Adwokat Jelenia Góra – sprawy rodzinne

prawo rodzinne
W ramach specjalizacji Adwokat Jelenia Góra – sprawy rodzinne:

Kiedy potrzebne są usługi adwokata rodzinnego?

Prawo rodzinne jest głównym obszarem specjalizacji Kancelarii, w ramach działalności prowadzonej we Wrocławiu oraz w Jeleniej Górze. Sprawy rodzinne zwykle łączą się silnymi z emocjami, jako sprawy dotyczące istotnych kwestii życiowych i osobistych. Prawo rodzinnie jako szczególna materia dotyka nie tylko naszych Klientów, ale również jego najbliższych krewnych, w tym małoletnich dzieci. Ich dobro jest nadrzędną wartością Kancelarii. Dlatego też do spraw z zakresu prawa rodzinnego podchodzimy z największą starannością oraz dbałością o dobro i bezpieczeństwo naszych Klientów.

prawo rodzinne

 Nasz zakres usług dotyczący prawa rodzinnego:

W ramach świadczonych usług Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kowalska reprezentuje Klientów w sprawach o alimenty tj. o:

  • alimenty – tj. zasądzenie alimentów,
  • podwyższenie alimentów,
  • obniżenie alimentów,
  • uchylenie alimentów.

Ponadto Kancelaria oferuje pomoc prawną w sprawach karnych o uporczywą niealimentację.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kowalska praktyką obejmuje także sprawy rodzinne o rozwód i separację, a także sprawy cywilne będące konsekwencją powyższych, m.in.: podział majątku wspólnego małżonków.

Kancelaria prowadzi również inne sprawy z zakresu prawa rodzinnego. W tym głównie sprawy dotyczące władzy rodzicielskiej nad dzieckiem (ograniczenie władzy rodzicielskiej, pozbawienie władzy rodzicielskiej, zawieszenie władzy rodzicielskiej, przywrócenie władzy rodzicielskiej), utrzymywania kontaktów z dzieckiem (uregulowanie kontaktów, zmiana kontaktów, zakaz kontaktów).

Adwokat rodzinny Wrocław

W ramach pomocy prawnej obejmującej prawo rodzinne Kancelaria prowadzi również sprawy dotyczące:

  • przysposobienia dziecka (adopcja dziecka),
  • ustalenia i zaprzeczenia ojcostwa/macierzyństwa,
  • ubezwłasnowolnienia częściowego/całkowitego,
  • wydania przez sąd zastępczej zgody w przypadku braku porozumienia z drugim rodzicem dziecka (zgoda na leczenie, operację dziecka, zgoda na zmianę miejsca zamieszkania dziecka, (paszport dla dziecka, edukacja dziecka, nazwisko dziecka),
  • zarządu majątkiem dziecka (zezwolenie sądu opiekuńczego,przyjęcie spadku, odrzucenie spadku, sprzedaż majątku dziecka).

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej w powyższej tematyce to zachęcamy do kontaktu z Kancelarią również za pośrednictwem formularza ,,porady prawne online”.

Wymieniony katalog spraw z zakresu prawa rodzinnego nie ma charakteru zamkniętego. Jeżeli Twoja sprawa nie została w nim wymieniona, skontaktuj się z Kancelarią Adwokacką Adwokat Lidia Kowalska, celem doboru skutecznego rozwiązania prawnego.

Prawo rodzinne to nie jedyny obszar działalności Kancelarii. Pozostały obszar specjalizacji Kancelarii znajdziesz w zakładce ,,Specjalizacje”.

W ramach specjalizacji Adwokat Jelenia Góra – sprawy rodzinne:
Kontakt

Skontaktuj się z nami

Kancelaria Adwokacka Adwokat Lidia Kowalska

Zapraszamy do siedziby głównej we Wrocławiu oraz filii w Jeleniej Górze